Flow filter

Prietokové filtre sa používajú na zabránenie prieniku znečistenia z plastovej taveniny do formy, ktoré by mohlo spôsobiť upchatie alebo prerušenie procesu vstrekovania. Tieto nečistoty môžu spôsobiť poškodenie vtokových systémov, čo vedie k prestojom a zvýšeniu nákladov na údržbu.

Dizajn prietokových filtrov voestalpine ponúka vďaka jedinečným schopnostiam 3D tlače ďalšiu výhodu pre vstrekolisy. A to buď integrovaním statického zmiešavača alebo výrazným znížením strát tlaku a šmykového napätia.

Každý filter sa vyrába z prášku Uddeholm AM Corrax. Táto špecializovaná oceľ na vstrekovanie plastov bola špeciálne navrhnutá pre aplikácie aditívnej výroby. Vlastnosti tejto ocele zabezpečujú najvyšší možný výkon foriem vďaka zvýšenej odolnosti proti korózii a opotrebovaniu.

POROVNANIE VLASTNOSTÍ

Straty tlaku a šmykové napätie môže ovplyvniť veľa faktorov (napr. typ plastu, plnivá, teplota atď.). flow filter X má uplatnenie tam, kde je potrebné lepšie premiešanie vstrekovacej zmesi, a zároveň vysoká kvalita filtrovania.

flow filter V má uplatnenie tam, kde je potrebná vysoko kvalitná filtrácia s minimálnym celkovým poklesom tlaku. voestalpine flow filtre sa neodporúčajú pre plasty vystužené sklenenými vláknami.

Pozrite si viac informácií o flow filter x & v >>

Pre ďalšie informácie nás kontaktujte