YouTube

Ładując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Tydzień Neutralności Klimatycznej

W Uddeholm od dawna przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. Dążymy do ustanowienia wiodącego na świecie standardu produkcji, który pozwoli nam rozwijać się wspólnie z naszymi klientami, współpracownikami i środowiskiem. Dzięki wieloletnim pracom badawczo-rozwojowym jesteśmy w czołówce producentów stali narzędziowej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pomimo różnych wyzwań nadszedł czas na kolejny krok. W połowie grudnia 2021 r. przeprowadziliśmy tygodniową próbę produkcji stali narzędziowej neutralnej dla klimatu, aby pokazać, że niemożliwe stało się możliwe. Nie jutro, ale dziś.

Jak możemy uzyskać stal narzędziową w 100% neutralną dla klimatu?

Krok 1 — Fundament zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój nie jest dla nas pojęciem nowym. Od 1990 r. ograniczyliśmy emisję CO2 o 46%. Obecnie zawsze korzystamy ze źródeł energii w 100% wolnych od paliw kopalnych, a nasze produkty są już w 85–90% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Krok 2 — Wprowadzenie realnych zmian

Podczas Tygodnia Neutralności Klimatycznej zastąpiliśmy LNG (skroplony gaz ziemny) LBG (skroplonym biogazem) nienależącym do paliw kopalnych. Również cały transport wewnętrzny był zasilany energią elektryczną wytwarzaną bez użycia paliw kopalnych lub w 100% paliwem HVO100. Działania te doprowadziły do znacznej redukcji emisji CO2 — nawet o 90%.

Krok 3 — Kompensacja klimatyczna

Pozostałe 10% stanowi węgiel zawarty w złomie i elektrodach grafitowych. Obecnie nie ma jeszcze zamienników niewymagających stosowania paliw kopalnych. Te 10% zrekompensowaliśmy certyfikatami Gold Standard, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju ONZ.

Chcesz dowiedzieć się więcej o stali narzędziowej produkowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju?

 

Przeczytaj nasz raport na temat zrównoważonego rozwoju

Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.