Uddeholm Real actions TM

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój to zasada, która ma na celu zaspokojenie podstawowych praw człowieka i możliwości jego rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu zdolności systemów naturalnych do dostarczania społecznościom i ludziom zasobów naturalnych i usług ekosystemowych.
YouTube

Ładując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Zrównoważony rozwój nie jest dla nas pojęciem nowym. Od lat 60. ubiegłego wieku w procesie wytopu stali w naszej hucie używamy elektrycznego pieca łukowego. Od 1990 r. ograniczyliśmy emisje CO2 z paliw kopalnych o 46%. Już teraz korzystamy wyłącznie z energii elektrycznej w 100% bez udziału paliw kopalnych, a nasze produkty są wytwarzane w 84–98% z materiałów pochodzących z recyklingu. Jesteśmy przekonani, że nowe innowacje technologiczne odegrają istotną rolę w rozwiązaniu wielu globalnych wyzwań środowiskowych. Nasze doświadczenie, nasza wiedza i nasze wartości będą kluczem do dalszego rozwoju.

W Uddeholm już rozpoczęliśmy proces przechodzenia na produkcję bez użycia paliw kopalnych i uzyskiwania neutralności klimatycznej. Nasz system produkcyjny i lokalizacja zapewniają nam bardzo dobre warunki do odgrywania wiodącej roli w tym rozwoju. Do 2030 r. nasza produkcja będzie wolna od paliw kopalnych, a do 2040 r. cały cykl życia naszych produktów będzie neutralny dla klimatu.

W 2021 r. zorganizowaliśmy tydzień produkcji neutralnej dla klimatu. Podczas Tygodnia Neutralności Klimatycznej w Uddeholm zastąpiliśmy LNG (skroplony gaz ziemny) LBG (skroplonym biogazem) nienależącym do paliw kopalnych. Ponadto wszystkie pojazdy w transporcie wewnętrznym są napędzane energią elektryczną wytwarzaną bez użycia paliw kopalnych lub w 100% paliwem HVO100 (biodiesel). Działania te doprowadzą do znacznej redukcji emisji CO2 z paliw kopalnych — nawet o 90%. To są realne zmiany. Zmiany, które pokazują, że to, co wydaje się niemożliwe, jest w rzeczywistości możliwe. Nie jutro, ale dziś. Przeczytaj więcej o Tygodniu Neutralności Klimatycznej w Uddeholm »

W ciągu roku prowadziliśmy działania mające na celu poprawę naszego środowiska pracy, które powinno być bezpieczne i zdrowe. Nasza działalność musi być prowadzona w taki sposób, aby nikomu nie stała się krzywda podczas pracy i abyśmy wzajemnie dbali o swoje bezpieczeństwo. Ponadto dbamy o profilaktykę w zakresie naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Opracowaliśmy politykę zdrowotną, która jest stale aktualizowana, aby spełniać standardy wymagane do zapewnienia zrównoważonego i zdrowego środowiska pracy.

Nasza sieć ekspertów na całym świecie stale pracuje nad tworzeniem zrównoważonych, bezpiecznych i trwałych rozwiązań — dla nas i dla naszych klientów. Innymi słowy, oferujemy klientom znacznie więcej niż tylko stal. Otrzymują od nas również obietnicę, że zawsze będziemy produkować stal jak najmniej szkodliwą dla środowiska. Realizowanie tego celu tego jest ciągłym procesem i deklaracją, którą musimy realizować codziennie.

Pobierz PDF (EN)

Produkty Uddeholm w 84–98% wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu

Ponad 50% transportu wewnętrznego w Uddeholm jest realizowane bez użycia paliw kopalnych, z wykorzystaniem energii elektrycznej lub paliw odnawialnych.

100% wody chłodzącej w Uddeholm jest zawracane do naturalnego obiegu.

Energia elektryczna w Uddeholm pochodzi z elektrowni skandynawskich, w których nie korzysta się ze źródeł kopalnych.


Ramy zrównoważonego rozwoju firmy voestalpine High Performance Metals

inSPire by voestalpine logo

Skontaktuj się z nami po więcej informacji