Tydzień neutralności klimatycznej

W Uddeholm od dawna przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. Dążymy do ustanowienia wiodącego na świecie standardu produkcji, który pozwoli nam rozwijać się wspólnie z naszymi klientami, współpracownikami i środowiskiem. Dzięki wieloletnim pracom badawczo-rozwojowym jesteśmy w czołówce producentów stali narzędziowej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pomimo różnych wyzwań nadszedł czas na kolejny krok. W połowie grudnia 2021 r. przeprowadziliśmy tygodniową próbę produkcji stali narzędziowej neutralnej dla klimatu, aby pokazać, że niemożliwe stało się możliwe. Nie jutro, ale dziś.

Jak możemy uzyskać stal narzędziową w 100% neutralną dla klimatu?

Zrównoważony rozwój nie jest dla nas pojęciem nowym. Od 1990 r. ograniczyliśmy emisję CO2 o 46%. Obecnie zawsze korzystamy ze źródeł energii w 100% wolnych od paliw kopalnych, a nasze produkty są już w 85–90% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Podczas Tygodnia Neutralności Klimatycznej zastąpiliśmy LNG (skroplony gaz ziemny) LBG (skroplonym biogazem) nienależącym do paliw kopalnych. Również cały transport wewnętrzny był zasilany energią elektryczną wytwarzaną bez użycia paliw kopalnych lub w 100% paliwem HVO100. Działania te doprowadziły do znacznej redukcji emisji CO2 — nawet o 90%.

Pozostałe 10% stanowi węgiel zawarty w złomie i elektrodach grafitowych. Obecnie nie ma jeszcze zamienników niewymagających stosowania paliw kopalnych. Te 10% zrekompensowaliśmy certyfikatami Gold Standard, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju ONZ.


Chcesz dowiedzieć się więcej o stali narzędziowej produkowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju?

Przeczytaj nasz raport na temat zrównoważonego rozwoju (EN)

Skontaktuj się z nami po więcej informacji