Uddeholm Sustainability
YouTube

Videoyu yükleyerek YouTube'un gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edin

Video yükle

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir kalkınma, doğal sistemlerin topluluklar ve insanlara doğal kaynaklar ve ekosistem hizmetleri sağlama becerisini korurken, temel insan haklarını ve insani kalkınma fırsatlarını karşılamayı amaçlayan bir ilkedir.

Sürdürülebilirlik bizim için yeni bir kavram değil. 1960’lardan bu yana, çelikhanelerimizdeki döküm sürecimizde elektrikli ark fırını kullanıyoruz. 1990’dan beri CO2 emisyonlarımızı %46 oranında azalttık. Sadece %100 fosilsiz elektrik kullanıyoruz ve ürünlerimiz %84-98 oranında geri dönüştürülmüş malzemelerden imal ediliyor. Yeni teknolojik yeniliklerin birçok küresel çevre sorununda önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Deneyimimiz, uzmanlığımız ve değerlerimiz, gelecekteki gelişmelerin anahtarı olacaktır.

Uddeholm’da fosilsiz üretim ve iklime zararsızlık yolculuğuna şimdiden başladık. Üretim sistemimiz ve konumumuz, bu gelişime liderlik etmek için bize son derece uygun koşullar sağlıyor. 2030 yılına kadar fosilsiz üretime geçeceğiz ve 2040 yılına kadar ürünlerimizin tüm yaşam döngüsü iklim için zararsız hale gelecek.

2021’de bir iklime zararsız haftası düzenledik. Uddeholm’un İklime Zararsız haftası boyunca LNG (Sıvı Doğal Gaz) yerine fosil içermeyen LBG (Sıvı Biyo Gaz) kullandık. Ayrıca tüm dahili taşımacılıkta fosilsiz elektriğe veya %100 HVO100’e (Biyodizel) geçtik. Bu önlemler fosil CO2 emisyonlarımızda %90’varan önemli düşüşler sağlayacaktır. Bunlar gerçek değişikliklerdir. İmkânsız olarak görülebilecek şeylerin aslında mümkün olduğunu gösteren değişikliklerdir. Yarın değil bugün. Uddeholm’un İklime Zararsız haftası hakkında daha fazla bilgi edinin »

Güvenli ve sağlıklı olması gereken çalışma ortamımızı güçlendirmek için yıl boyunca faaliyetler gerçekleştirdik. İşimiz, birbirimizin güvenliğini önemsediğimiz bir ortamda, çalışırken kimsenin yaralanmayacağı şekilde yürütülüyor olmalıdır. Buna ek olarak fiziksel ve zihinsel sağlığımızı koruyacak şekilde çalışıyoruz. Sürdürülebilir ve sağlıklı bir çalışma ortamı için gerekli standartları karşılayacak bir sağlık politikası geliştirdik ve bu politikayı sürekli olarak revize etmekteyiz.

Dünyanın dört bir yanındaki uzman ağımızla, müşterilerimiz ve kendimiz için sürdürülebilir, güvenli ve uzun ömürlü çözümler üretmek amacıyla hiç durmadan çalışıyoruz. Bir başka ifadeyle müşterilerimiz bizden, çelikten çok daha fazlasını alıyorlar. Ayrıca, her zaman çevre için mümkün olduğunca zararsız çelik üretme taahhüdümüzü de almış oluyorlar. Bu, devam eden bir süreç ve her gün tutulması gereken bir sözdür.

Uddeholm Sürdürülebilirlik raporunda daha fazlasını okuyabilirsiniz.

%84-98 Geri dönüştürülmüş malzeme

Uddeholm’un ürünleri %84-98 oranında geri dönüştürülmüş malzemeden oluşur

%50 Fosilsiz içi taşımacılık

Uddeholm’un şirket içi taşımacılığının %50’sinden fazlası fosilsizdir ve fosilsiz elektrik veya yenilenebilir yakıttan oluşur

%100 Soğutma suyu geri dönüşü

Uddeholm’un soğutma suyunun %100’ü doğal döngüye geri döner

%100 Fosilsiz elektrik

Uddeholm’un elektrik karışımı, fosil kaynakların kullanılmadığı İskandinav enerji santrallerinden gelmektedir

voestalpine Yüksek Performanslı Metaller sürdürülebilirlik çerçevesi

inSPire by voestalpine

hakkında daha fazla bilgi edinin inSPire

Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.