Şişirme Kalıpları

Şişirme Kalıbı Thermoplastiklerin için boş ürünlerin şekillendirilmesi işlemidir. Sıcak thermoplastic tüp hava basıncı ile gerilir ve kalıp yüzeyi üzerinde soğur. Şişirme kalıbı düşük basınçlarda üretim  yapılan mukavemet ve aşınma dayanımının orta seviyelerde olduğu  bir üretim yöntemidir. Plastik enjekte edilen ya da boyun halkasının olduğu bölümlerde daha yüksek mukavemetli malzemelerin kullanımı gerekebilir. PVC şişelerde yaygın olarak kullnılan bir malzemedir ve korozyon sorunlarına yol açabilir. Şişirme kalıplarında üretim verimliliği ve sürekliliği gerekli olduğu için çevrim süresi çok önemlidir. Şişirme kalıplarında en yaygın kullanılan malzeme aluminyum alaşımları olup daha yüksek sertlikte insert parçalar ile kullanılır. Bazı durumlar da çelik yumuşak tavlı olarak bile kullanılabilir. Kalıp malzemesi önemli özellileri:

  • Ortalama mukavemet talepleri
  • Korozyon direnci
  • Isıl iletkenlik

İyi bir hamil malzemesinin işlenebilirliği ve ölçüsel kararlılığı mükemmel olmalıdır. Uddeholm ‘ün hamil malzemesi için geliştirilmiş üç malzemesi vardır.

  • Uddeholm RoyAlloy
  • Uddeholm Ramax HH
  • Uddeholm Holdax

İlk iki malzeme korozyon direnclidir. Tamamen paslanmaz bir kalıp istendiğindeUddeholm Stavax ESR, Uddeholm Mirrax ESR, Uddeholm Mirrax 40, Uddeholm Polmax, Uddeholm Corrax ve Uddeholm Elmax SuperClean ile ideal bir tamamlayıcı üründür.

Uddeholm Plastic Moulding Tool Steel Applications - Blow Moulding
Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin
Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.