Kaplama

UDDEHOLM TAKIM ÇELİKLERİ 

KAPLAMA İLE MALİYETİ DÜŞÜRÜN!

 

Başta form verme ve kesme kalıpları olmak üzere, yüksek basınçlı metal enjeksiyon döküm kalıpları da dahi pek çok kalıpta PVD ince film kaplamalar, kalıp performansını ciddi biçimde arttırmaktadır.

Yüksek kaliteli çeliğe, iyi bir ısıl işlemin ardından yapılacak doğru seçilmiş ve uygulanmış bir kaplama parça başına kalıp maliyetlerini önemli ölçüde düşürmektedir.

Uddeholm olarak bu tür kaplamalar ve diğer yüzey işlemleri konusunda biriktirdiğimiz deneyimimizi, teknik desteğimizi tüm müşterilerimizle paylaşıyoruz.

Uddeholm Premium soğuk iş takım çelikleri PVD kaplamaya uygundur. Bu çeliklerdeki homojen mikroyapı ve yüksek temizlik hem kaplamanın çeliğe bağlanmasını kolaylaştırır, hem de ısıl işlem sırasındaki boyutsal değişimi de azaltır.

 

DOĞRU SEÇİMİ YAPIN
Takım çeliği ve PVD eşleşmesini yaparken dikkat edilmesi gereken 4 önemli faktör vardır.

  1. HASAR MEKANİZMASI: Baskın olan aşınma mekanizmasının tespiti.
  2. İŞLEME KALİTESİ: Çalışan yani yüklere maruz kalan yüzeylerin işleme kalitesi.
  3. TAKIM ÇELİĞİ VE KAPLAMA SEÇİMİ: Baskın aşınma dayanımı için doğru takım çeliği, ısıl işlem sertliği ve kaplama seçimi.
  4. ISIL İŞLEM: Isıl işlem ve kaplama proseslerinin birbiri ile uyumlu olması.
uddeholm_pot_tools_coated

Uddeholm’de kalıplarınız için her zaman uygun bir çözüm mevcuttur. Uygulamanız için uygun olan PVD kaplama için lütfen teknik ekibimize danışın.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin
Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.